Trezor s časovým zámkem

Ať už máte doma trezor nebo se chystáte koupit u nás nový. Na všechny trezory je možné namontovat elektronický zámek s časovými funkcemi. Rozšíříte tím možnosti trezoru a jeho použití. Časové funkce zámků jsou vhodné pro širokou škálu odvětví a obchodů. Dodávali jsme je hlavně do obchodů se zlatem a mincemi. To jsou obchody kde násilník může v krátký čas odcizit velké hodnoty.

Standardní elektronický zámek - časové funkce

trezor s časovým zpožděním

Když si koupíte trezor s elektronickým zámkem, bude mít časové zpoždění. Dnes dodávané zámky mají časové zpoždění jako základní funkci. Nemusíte jí samozřejmě využívat. Když ale chcete, sami si jí snadno uživatelsky zapnete. Pomocí klávesnice.

Časové zpoždění otevření trezoru

Nejpoužívanější funkce zámků. Jde o to, když vběhne nějaký násilník do obchodu, nedostane se do trezoru ihned. I když zná správnou kombinaci. Na trezoru je potřeba zadat kombinaci, vyčkat předem nastavenou dobu a po uplynutí opět zadat platnou kombinaci. Potom teprve otevřete trezor. Běžné elektronické zámky dovolují nastavení časového zpoždění od 1 minuty až na 99 minut.

Po tom co doběhne časové zpoždění otevření začne běžět "okno otevření". Musí být nastaveno vždy. Okno otevření udává interval ve kterém je možné trezor otevřít. Nastavíte tedy na trezoru časové zpoždění 5 minut a pak okno otevření 3 minuty. V praxi to znamená, že zadáte na trezoru správnou kombinaci a čekáte 5 minut (příklad). Po 5 minutách můžete následující 3 minuty zadat znovu správnou kombinaci a otevřít.

časový zámek trezoru

Majitel trezoru a časové zpoždění

Princip je stejný jako u předchozího programu. Prodavačka přijde k trezoru, zadá svou tajnou kombinaci a musí počkat například 5 minut než se do trezoru dostane. Zabrání to rychlému vykradení obchodu. Funkce je ale rozšířena ještě o osobu majitele, druhého uživatele. Majitel trezoru má svou vlastní tajnou kombinaci a může se do trezoru dostat ihned bez časového zpoždění. Zámek tedy otevřou dvě jiné kombinace, ale jedna je časově opožděna.

Pokročilé časové funkce trezoru

Dnesšní doba nahrává technickým vymoženostem a mezi trezorové zámky se dostávají moderní trendy. Zámky je často možné široce nastavit a dát jim funkce. Horší je, že to bude stát nějaké peníze a není moc profesionálů, kteří by Vám to dokázali nastavit.

Okno otevření na trezoru v určité hodiny

Je to funkce s kterou se často nesetkáte a je také za vyšší příplatek. Okno otevření je závislé na času nebo dokonce na datu. Zvyšuje zabezpečení trezoru a to hlavně proti nezodpovědným pracovníkům a lidem co znají správnou kombinaci. Časový zámek trezoru tak může být neaktivní například od 17:00 do 7:00 hodin. Tedy mimo pracovní dobu. Složitější nastavení je když by měl být zámek neaktivní například o víkendech. Největší libůstka je nastavení zámku, aby byl neaktivní o státních svátcích. Takové programování se ale provádí přes PC.

Mechanický časový zámek trezoru

Nejen elektronické trezory mají funkce časového zpoždění. Existují také alternativy na mechanickém principu. Jedna počítá s ovládáním klíčem a druhá je na hodinový strojek.

Časové zpoždění s trezorovým klíčem

časové zpoždění klíčem

V nabídce je trezorový zámek ovládaný klíčem. Při prvním otočení aktivujete časové zpoždění. Vyjmete klíč a vyčkáte nastavenou dobu. Potom znovu vložíte klíč a otočením už otevřete trezor. Funguje to také na baterii, ale je to stále zámek na klíč. Není to tak tradiční řešení. Lidé si raději vezmou elektronický zámek se spožděním. Kvůli ceně, pohodlí.

Časové zpoždění s hodinami

časový strojek trezoru

Trezorový zámek na principu hodinového strojku. O časové zpoždění se stará dvojice švýcarských strojků, které jsou redundantní. To znamená, že se navzájem jistí. Funguje to tak, že odcházíte od trezoru a nastavíte časové zpoždění. Například po práci nastavíte 16 hodin a zámek se odemkne když příjdete ráno do práce. Není to ale tak, že by se otevřel trezor a kdokoli mohl dovnitř. Časový zámek prostě přestane blokovat a vy si můžete odemknout trezor klasickým trezorovým zámkem. Tohle se ale používá hlavně v anglicky mluvících zemích, u nás jen jako rarita.