jinova trezory

Zvláštní řešení - šoupátko


Odemknu trezorové dveře libovolným zámkem. Vstoupím dovnitř a jen posunu závorou neboli šoupětem. Tak jsem uvnitř zamčený i kdyby násilník měl kombinaci k elektronickému, kombinačnímu zámku. Problém nastane když násilník zamkne venkovní zámek a odchází.

Šoupě není běžně vyráběné a jsem uvnitř zamčený necertifikovaně. Případné otevření ale bude náročné i pro odborníka.

Co se nesmí říkat nahlas


Ještě jsme to nikdy nedodávali a jde jen o nápad. Na chráněné straně trezorových dveří může být elektronický zámek a ovládací klika. Ovládací klika bude i na vnitří straně a jinak nic. Takže zadám správnou kombinaci na venkovní klávesnici. Otevřu klikou a vstoupím dovnitř, něco si vezmu a zase odejdu pryč. Uvnitř za sebou zavřu vnitřní klikou a elektronický zámek automaticky zablokuje.

Druhá horší možnost je, že se cítím ohrožen a tak uteču do místnosti a tím jak za sebou zavřu vnitřní klikou se elektronický zámek automaticky zablokuje. Už v tomhle případě není možnost se dostat ven! Jedině mít druhé trezorové dveře, tajný průlez a případně mít nářadí. Dveře z vnitřní strany mohu rozebrat (ztratím záruku) a odemknout tím, že například sundám zámek. Jedině s vhodným nářadím. Nechtěl bych být uvnitř bez mobilního telefonu a nemít sílu na třeba otočení šroubkem...

elektonická klávesnice s chytrostí
{modal url="images/zamky/kombinacni_zamek_LG_1777.jpg" description="mechanický okmbinační číselník"} {/modal}

Ošizení bezpečnosti kvůli pohodlí


Předem musím říct, že je to problém a nebo se to může stát velkou bezpečnostní dírou. Protože jsem líný tak nastavím na elektronickém zámku šestkrát jedno číslo například 555555. Je to rychlé a dobře se zapamatuje. Jen časem může být používaná číslice opotřebovaná, osahaná. Všichni odborníci říkají, že se nemají používat data narození a podobná předvídatelná čísla.

Na mechanickém kombinačním číselníku je možné nastavit jedno jediné dvojčíslí. Potom se trezor otevře tím, že s číselníkem 4x otočím doleva a zastavím na vybraném dvoučíslí. Pohodlné, ale nebezpečné!

Další špatný nápad


U svého trezoru doma jsem měl nápad, že bych do laku na dveře napsal sérii čísel a nebo přilepil papír celá potištěný čísly. Jen já bych věděl klíč jak přečíst kominaci:

  • Správná kombinace je ve třetím řádku odzadu takže čísla čtu odzadu
  • Správná kombinace je 17. řádek čísel jen každé druhé číslo
  • První řádek je správná kombinace, ale zadávám jen sudá čísla
  • Správná kominace jsou hned první čísla jen ke každému přičtu číslo 3
elektonická klávesnice trezoru

Čísla na klávesnici jsou vlastně písmena.


Není to u všech klávesnic trezoru. K číslům jsou na klávesnici většinou také přidělena písmena. Mohu si tedy tajnou kombinaci pamatovat jako slovo. Například při slovu MADONA vlastně stisku 612761.

Stejně jako u jakékoli kombinace platí, že se o ní nemluví, nepoznamenám si jí na kalendář a čísla by někdo neměl být schopný odhadnout.

 

Kontakt

Články zdarma

Jak si vybrat trezor?


průvodce světem trezorů

Kam umístit trezor?


nejčastější umístění

7 závažných chyb!


při používání trezoru

Bezpečnostní třídy


hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?


co uložit do trezoru

Jak si vybrat zámek?


trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně


jak si vybrat?