jinova trezory

Trezorová místnost

trezorová místnost

Nemusíte kupovat trezor, celá místnost je lepší! Vznikne Vám libovolně velký prostor třeba i atypického tvaru. Zcela malý prostor do kterého ani nevstoupíte, jen na jeden regál nebo trezorová místnost velká pro vjezd vysokozvižným vozíkem. Trezorová místnost je ohraničená cihlovou stěnou, vylitá z betonu, lépe železobetonu nebo postavená ze železných panelů. Hlavním vstupem jsou trezorové dveře od společnosti Jinova.

Trezorová místnost, aby se tak vůbec mohla nazývat by měla mít bezpečnost podle trezorových norem. Minimálně se vytváří místnosti v I. bezpečnostní třídě. Často kvůli skladu neomezeného počtu zbraní. Když chcete něco lepšího, jsou v klasické nabídce dveře ve II. třídě a také ve vyšší III. třídě. Ke všem nabízeným trezorovým dveřím se potom musí vytvořit stejně bezpečný prostor. Stěny, stropy a podlahy, aby někde nebylo slabé místo.

Plánování trezorové místnosti

Úplně první Vás napadne, že takovou trezorovou místnost potřebujete nebo musíte mít. Na hodnoty nebo neomezený počet zbraní. Výběr místa není tak náročný. Protože vhodných míst zase tolik mít nebudete. Přemýšlejte o nějakém stávajícím nevyužitém prostoru, nevyužité místnosti a nebo o vytvoření nové.

Stěny trezorové místnosti

Dostatečně odolné stěny jsou těžké a trezorové dveře relativně také. Místnosti jsou tedy nejčastěji v přízemí a nebo ve sklepě. Když nemáte odolné stěny na stávajícím místě, tak se musí vytvořit. Posílit stávající. Odolnost stěn, stropů a podlahy musí odpovídat odolnosti vybraným trezorovým dveřím. Promyslet slabá místa. Posílit je (větrací otvory mříží) nebo se jich zcela zbavit.

Konstrukce trezorových dveří

Trezorové dveře se běžně vyrábí v I. až III. bezpečnostní třídě. Podle toho jak vysoké hodnoty chcete ukládat. Konstrukce dovoluje otevírat směrem ven a také směrem dovnitř chráněného prostoru. Levé nebo pravé provedení je bez příplatku. Dveře musí mít práh a ten se nabízí z pásoviny 6 mm vysoké a nebo ohýbaný 25 mm. Ohýbaný lépe utěsní vnitřní prostor, plochý se lépe přejíždí.

Bezpečnostní třída trezorové místnosti

Trezorová místnost je uzavřený chráněný prostor. Celý prostor trezorové místnosti potom odpovídá bezpečnostní třídě. Nejčastěji 1. bezpečnostní třídě. V nabídce je také vyšší 2. nebo 3. bezpečnosntí třídě.

BT1 ikona

I. bezpečnostní třída

Nejčastější třída místností je právě provní. Je to takový základ. Nižší zabezpečení už není trezor. Oblíbená třída pro neomezený sklad zbraní a střeliva podle zákona.

BT2 ikona

II. bezpečnostní třída

Když chcete něco lepšího nabízí se druhá třída. Na uložení vyšších hodnot, také na neomezený počet zbraní a na uložení utajovaných dokumentů. Podle NBÚ stupeň "Přísně tajné - typ 4".

BT3 ikona

III. bezpečnostní třída

Ještě vyšší stupeň zabezpečení trezorové místnosti. Opět na neomezený počet zbraní a nejpřísněji utajované materiály. Vyšší třída odpovídá na uložení vyšších hodnot.

ikona pojišťovny

Trezorová místnost a pojišťovny

Trezorové místnosti si stavíte hlavně pro svůj pocit jistoty. Také pro splnění požadavků norem a pojišťoven. Trezorové místnosti, splňují podmínky na uložení hodnot od 100 tisíc do 1 milionu korun. Konkrétní částka je závislá na místních podmínkách, dalším zabezpečení a konkrétní pojišťovně.

Trezorová místnost na zbraně a výbušniny

Trezorové dveře (celá trezorová místnost) jsou velice vhodné pro sklady zbraní nebo sklady trhavin, výbušnin a nábojů. Osvědčená je trezorová místnost na střelnici, kde se hromadí větší počet zbraní. Střelnice tak nemusí prakticky řešit problém s množstvím zbraní v několika trezorech. Trezorové dveře a odpovídající místnost odpovídá zákonu i Nařízení vlády č. 347. Nařízení řeší technické požadavky na trezorovou místnost.

trezorová místnost na zbraně

Trezorová místnost na zbraně

Hodně častým důvodem pro pořízení trezorových dveří a výstavbu celé trezorové místnosti jsou střelné zbraně. Správně postavená trezorová místnost s trezorovými dveřmi Jinova totiž odpovídá na uložení neomezeného počtu zbraní. Podle Zákona o uložení zbraní číslo 119 z roku 2002 Sb. (po novelizaci č.13/2021 Sb.)

trezorové dveře pro sklad výbušnin

Zabezpečení vstupů do skladů výbušnin

Skladování výbušnin řeší Vyhláška Českého báňského úřadu č.99 / 1995 Sb.v §7 , kde stanovuje použití dveře odolnější proti vloupání v kategorii A dle ČSN 74 7731. Je to norma, která je již zastaralá a otázkou je do kdy bude platná. Proto je výhodné se již nyní připravit na budoucí požadavky. Předpoklad je, že odpovídající zabezpečení jsou trezorové dveře v I. bezpečnostní třídě podle EN 1143.

Legislativa trezorových místností na zbraně

Trezorovou místnost můžete stavět jen pro sebe a pro svůj pocit jistoty. Pokud ale chcete splnit zákonné požadavky, bude Vás zajímat paragraf 3 z Nařízení Vlády. Certifikovanou trezorovou místnost budete potřebovat, pokud budete chtít pojistit nějaké hodnoty nebo uložit zbraně.

Nejdůležitější paragraf 3 z Nařízení Vlády č. 217/2017

paragraf 3 nařízení 217
§ 3

Zvláštní objekt je vybaven trezorovými dveřmi, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1. Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu. Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. Od druhého nadzemního podlaží zvláštního objektu lze místo mříže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stěny budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J, nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu.

  • Konzultujeme, poradíme
  • Prodáme Vám jen trezorové dveře
  • Namontujeme pro Vás trezorové dveře "na klíč"
  • Svaříme trezorovou místnost z ocelových panelů
  • Modernizujeme Vaší stávající místnost

Trezorová místnost

Idea,
že chcete nebo potřebujete trezorovou místnost. Hledáte vhodný prostor kam jí umístit. Přemýšlíte co vše do ní ukládat. Kolik zbraní, jak vysoké hodnoty, jak moc utajované materiály.
Výběr
místa a stupně zabezpečení. Konzultace o trezorových dveřích, zámcích, systému zavírání. Zvládnu to svými silami, nebo potřebuji odbornou firmu s koncesí?

Výroba trezorových dveří
když je vše dohodnuté a vymyšlené. Výroba trezorových dveří je náročnější než u trezorů. Zabere asi 4 - 5 týdnů.

Výstavba trezorové místnosti
může probíhat zároveň s výrobou trezorových dveří. Celková výstavba nebo jen posílení stávajících stěn.

Montáž trezorových dveří
následně po výrobě. Všechno to pěkně sedne dohromady. Dveře se přišroubují do stavebního otvoru a vytvoří kompaktní celek.

Trezorové dveře

všeobecné informace
informace o místnosti
druhá třída dveří
hlavní údaj při koupi trezoru
panická trezorová místnost
montáž trezorových dveří
dovnitř trezorové místnosti
neprůstřelné dveře
atypické a rozměry na zakázku

Kontakt

Články zdarma

průvodce světem trezorů
nejčastější umístění
při používání trezoru
hlavní údaj při koupi trezoru
co uložit do trezoru
trezorové zámky
jak si vybrat?