jinova trezory

Trezorové zámky La Gard

La Gard

Bylo to na začátku 70 let, kdy Nick Gartner začal dělat mnoho revolučních změn v bezpečnostním průmyslu. Nick Gartner byl vynálezce, konzultant a zakladatel společnosti La Gard Inc Lock Technology BV. Pracoval na vesmírném programu Apollo. Tam s také naučil mnoho z posledních trendů ve výrobě a v technologiích. Začal přenášet znalosti z mnoha průmyslových odvětví zejména do bezpečnostního průmyslu. Přicházel s novými vzory a designy kde byla síla hlavně v jednoduchosti. Byl schopen vylepšit výrobky u kterých nedošlo ke změně dlouhou řadu let.

Gartnerův zájem nastartovalo setkání s Harry Millerem v Kalifornii roku 1970. Miller byl majitelem společnosti Sargent & Greenleaf a proto byl považován za světového experta v oblasti trezorových kombinačních zámcích a v technologiích manipulace se zámky. Jeden večer při večeři se pan Miller vsadil s Gartnerem, že nedokáže udělat zámek, který by neprolomil. O dva měsíce později se narodil první elektronický trezorový zámek La Gard.

Mechanické kombinační
zámky La Gard

Nadčasový design zadávacích růžic a bezpečnost kombinačních zámků dělá z firmy LaGard předního výrobce pro trezorovou techniku. Modely 2107 a 1777 jsou jednoznačně nejprodávanější. O zámcích ani nemluvě, ty jsou skryté uvnitř dveří trezoru, takže klienta vlastně ani nemusí zajímat. Kombinační číselníky mají velkou popularitu. Přesto, že jsou za příplatek, není tak vysoký, aby jste si nepřiplatili za pohodlí. Nemusíte nosit klíče a otáčením zadáte svou tajnou kombinaci. Může to být delší než otočit klíčem, ale ideální řešení když chodíte do trezoru třeba jen jednou denně.

Elektronické trezorové
zámky La Gard

Trezorová klávesnice La Gard 3750

Né-li úplně první, tak jeden z prvních elektronických zámků vznikl už na začátku 70. let právě u společnosti La Gard. Tato tradice a dlouholetý vývoj vedl k vybudování velice kvalitních a promyšlených elektronických zámků. V dnešní době vedoucí značka elektronických zámků na trhu po celém světě. Elektronické zámky mají mnoho výhod oproti klíči nebo kombinačním číselníkům. Podle různého softwaru mají mnoho zajímavých funkcí. Více uživatelů, čeasové zpoždění otevření, zablokování při nedovolené manipulaci, výpis přístupů, časové funkce a mnoho dalšího.


Kombinační zámky La Gard

zadávací růžice La Gard 2107

Zadávací růžice

LG 2107

Kaba Mauer 94041

Nejoblíbenější zadávací růžice LG 2107 na menší a malé trezory s průměrem jen 76 mm. Kvalitní kovové provedení, dobré uchopení a čitelnost. Vhodná pro všechny mechanické kombinační zámky od firmy LG, ale i jiných.

zadávací růžice La Gard 1777 a 1779

Zadávací růžice

LG 1777 a 1779

Kaba Mauer 94046

Nejoblíbenější a hlavně nejvíce tradiční zadávací růžice LG 1777. Pro větší a velké trezory. Se svým průměrem 95 mm není žádné ořezávátko. Velice dobře se drží a je velice dobře čitelná. Kovové provedení a kvalitní zpracování.

zadávací růžice La Gard 1730 a 1731

Zadávací růžice

LG 1730 a 1731

Kaba Mauer 94042

Zadávací růžice LG 1730 pro trezory ve vyšších třídách zabezpečení. Částečně krytá stupnice Vás chrání proti nechtěnému vyzrazení čísel. Kvalitní kovová růžice zajišťuje trvanlivost a dobré uchopení. Navíc je možná uzamykatelná verze.

zadávací růžice La Gard 2085 a 2090

Zadávací růžice

LG 2085 a 2090

Kaba Mauer 94048

Kónický číselník LG 2085 s horním čtením je určen pro mechanické kombinační zámky. V kovovém provedení se samostatnou značkou pro nastavení i přestavování. Číselník je také dostupný v uzamykatelné verzi.

mechanický kombinační zámek La Gard 1947

Mechanický kombinační

zámek LG 1947

Kaba Mauer 80027

Kombinační zámek se čtyřmi kotouči v nejvyšší C třídě zabezpečení. Vhodný pro nejbezpečnější trezory, které se ale na běžný trh nedostanou. Vhodný tedy pro bankovní trezory a pro jiné instituce. Teoretických 63 milionů možných kombinací. Více o trezorovém zámku La Gard 1947

mechanický kombinační zámek La Gard 1985

Mechanický kombinační

zámek LG 1985

Kaba Mauer 80022

Kombinační zámek ve vyšší třídě B. Je tedy vhodný pro trezory ve vyšším zabezpečení, například pro bezpečnostní třídy III - V. Tří kotoučový zámek může mít teoreticky až 700 tisíc možných kombinací Vašeho tajného čísla. Potřebná zadávací růžice je LG 1730.

mechanický kombinační zámek La Gard 3390

Mechanický kombinační

zámek LG 3390

Kaba Mauer 80025

Zámek může tahat až 22 N. Kombinační zámek ve vyšší třídě B. Je tedy vhodný pro trezory ve vyšším zabezpečení, například pro bezpečnostní třídy III - V. Tří kotoučový zámek může mít teoreticky až 700 tisíc možných kombinací Vašeho tajného čísla. A zde montážní návod

mechanický kombinační klíčový zámek La Gard 2270

Kombinační klíč

zámek LG 2270

Kaba Mauer 2270

Mechanický kombinační zámek ovládaný trubkovým klíčem. Nedostává se mu tolik pozornosti, kolik by si zasloužil. Má své nepopiratelné výhody. Menší průměr klíče s praktickým tvarem. Vysoká bezpečnost ve třídě B podle EN 1300. Největší výhodou je jistě možnost přestavit zámek na nové klíče.


Elektronické zámky La Gard

Manažer vývoje nových produktů u společnosti Sargent&Greenleaf pan Gartner si patentoval první elektronický zámek již v roce 1970 a v roce 1974 odešel založit vlastní firmu La Gard.

Spring Bolt

La Gard zámek typu SpringBolt

Dveře s tímto zámkem je možné zabouchnout. Blokovací záskočka je na pružině a když se zamáčkne, ihned se vrátí do své původní polohy. Někdy je takové provedení potřeba. Bohužel na bezpečné trezory to není příliš vhodné řešení. Zámek nemá certifikovanou bezpečnost.

Swing Bolt

La Gard zámek typu SwingBolt

Jedno z nejběžnějších provedení trezorových zámků. Samotný zámek nemusí být v přesné poloze vůči zadávací klávesnici, což je velká výhoda. Blokovací záskočka je přímo závislá na rozvorovém mechanizmu. Po zadání správného kódu se uvolní a dovolí odtlačení do strany. Potom čeká na pružině.

Dead Bolt

La Gard zámek typu DeadBolt

Provedení zámku, kdy po zadání správné kombinace otočíte zadávací klávesnicí. Zámek zůstává odemčený dokud se klávesnicí neotočí zpět. To je výhodné na trezorech, kde není elektronický zámek jako hlavní.

Elektronické klávesnice La Gard

Zadávacích klávesnic je jistě daleko více. Jsou modely, které se již nevyrábí a nebo již dokonce zapomenuté. Uživatelé hlavně řeší funkce samotného zámku, na klávesnici se "jen" zadávají čísla. Většina elektronických zámků zvládá kombinci majitele a ten může dovolit druhého uživatele. Více funkcí zde.

Trezorová klávesnice La Gard 3000

Trezorová klávesnice

La Gard 3000

La Gard 5715 basic

LA GARD Basic

Klávesnice 5715

La Gard Basic 5750

Klávesnice 5750

klávesnice LaGard 3190

LA GARD Supra

Klávesnice 3190

Ostatní výrobci trezorových zámků


trezorové zámky AGA


Kontakt

Články zdarma

Jak si vybrat trezor?


průvodce světem trezorů

Kam umístit trezor?


nejčastější umístění

7 závažných chyb!


při používání trezoru

Bezpečnostní třídy


hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?


co uložit do trezoru

Jak si vybrat zámek?


trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně


jak si vybrat?