jinova trezory

Levný trezor na dlouhé zbraně

U trezorů na dlouhé zbraně je na trhu velká konkurence. Jako hlavní pozitivní efekt je snížení ceny pro konečného zákazníka. Což je jistě pozitivní. Bohužel to zachází ještě dál. Když je výrobce na hranici, kdy už dál nemůže snižovat cenu, může vymyslet snížení kvality. Ať už koupím trezor od jakéhokoli výrobce nebo prodejce mám celkem jistotu dobré ceny. Takže při nákupu se musím zaměřit, kdy už je cena moc výhodná a kde je trezor ošizený.

Certifikovaný A zámek

U trezorů na zbraně je jako u všech trezorů důležitý certifikovaný zámek. Minimálně v bezpečnostní třídě A podle EN 1300 a nebo lépe ve vyšší třídě B. Tady určitě problém nebývá. Trezorové zámky jsou relativně levné a ušetřit na nekvalitním zámku je možné jen málo. Možná na nějaké méně známé značce zámků. Takové světově nejlepší zámky jsou německé Mauer a STUV. Následuje CAWI, S&G, La Gard, NL-lock... Že si výrobce vvyrobí své "neznačkové" vlasní zámky je jen zcela výjimečné.

zámek A trezorů na zbraně

certifikovaný trezor na zbraně

Certifikovaný trezor na dlouhé zbraně

Uložení zbraní děláte pro své bezpečí před zlodějem a také kvůli splnění podmínek norem a zákonů. Kvalitní prodejce musí dodat odpovídající trezor, ale také by to měl umět dobře vysvětlit. Velice často se setkáváme s neznalostí norem u prodejců. Uvádějí mnoho let zastaralé normy, zákony. Aktuální je zákon o zbraních 229/2016 Sb a Nařízení vlády 217/2017 Sb. Do karet nekvalitním prodejcům hraje neznalost ze strany veřejnosti. Po internetu jsou polopravdy, normy přihnuté pro prodej "našich" trezorů. Přitom je to všechno dané zákony a tedy jasné. Tabulka níže. Více o certifikování trezorů na zbraně.


Bezpečnostní třída S1podle normy EN 14450žádné odporové jednotkypro uložení 2 ks zbraní
Bezpečnostní třída S2podle normy EN 14450žádné odporové jednotkypro uložení 2 ks zbraní
Bezpečnostní třída Z1podle normy ČSN 91601210/10 RUpro uložení 2 ks zbraní
Certifikát na 15 RUpodle normy EN 114315 RUpro uložení 10 ks zbraní
Bezpečnostní třída Z2podle normy ČSN 91601215/20 RUpro uložení 10 ks zbraní
Bezpečnostní třída Z3podle normy ČSN 91601220/25 RUpro uložení 10 ks zbraní
Bezpečnostní třída 0podle normy EN 114330/30 RUpro uložení 10 ks zbraní
Bezpečnostní třída Ipodle normy EN 114330/50 RUpro uložení 20 ks zbraní
Bezpečnostní třída IIpodle normy EN 114350/80 RUpro uložení 20 ks zbraní

Kolik zbraní v trezoru na zbraně

Kolik zbraní podle zákona můžete uložit do trezoru je přehledně v tabluce výše. Ještě tam chybí trezorové dveře v I. třídě na neomezený sklad zbraní.

Jedna ze špatných praktik prodejců je uvádění počtu uložených zbraní podle velikosti trezoru. Setkáte se tak s trezorem na 5 zbraní. To znamená, že má 5 držáků hlavní. Ano, vejde se do něj 5 zbraní, ale podle zákona v něm můžete mít jen 2 ks. Takhle je možné nachytat zákazníka, který si myslí, že když se do trezoru vejde 5 zbraní, že tam mohou být i podle norem a zákonů. Bohužel se tohle děje celkem často.

Kotvení trezoru na zbraně

Kotvení trezorů na zbraně je také danné normou a zákony. Přesto se o tom vedou vášnivé diskuze a co člověk to názor. Některé trezory odpovídají na zbraně i neukotvené, jiné musí být přikotvené kvalitně. Přehled tady Kotvení trezorů na zbraně. Důležité je mít uložené zbraně odpovídajícím způsobem. To ale neznamená, že se s tím spokojím. Raději si ukotvím trezor pořádně a mám jistotu. Proti krádeži celého, ale třeba aby nespad když se někdo nešetrně opře o dveře.

Konstrukce trezoru na zbraně

Všechny skříně na trhu se na první pohled zdají být stejné. Pro laika se liší barvou a rozměrem. Je toho ale daleko víc z čeho vybírat. Panty trezoru jsou zajímavý ukazatel. Na jednoduších skříních se používají levnější vnitřní panty. Nedovolí otevřít dveře více než na 90°. Jsou ale také určené na nižší hmotnosti. Masivní venkovní panty jsou další bezpečnostní prvek. Samotný plech na plášti může mít různou tloušťku. Obvykle 3 mm, ale tady se dá ušetřit tenčím plechem. Je v tom podstatný rozdíl v bezpečnosti. Ovládací klika není samozřejmostí. Někdy se mechanizmus ovládá smotným zámkem. Při otočení klíčem se pohybuje blokovacími válci do stran. To je velice namáhané. Dříve se klíč opotřebuje a nebo hůř, praskne. Konstrukce dveří na obrázku se nedá snadno páčit šroubovákem. Lepší jsou masivní dveře bez hrany. V kombinaci s měkkým plechem je to recept na problém.

levný trezor na zbraně

Všechny informace o vlastnostech trezorů jsou sdělovány podle nejlepšího vědomí. Založené na tradici s výrobou a prodejem trezorů od roku 1968. Nechceme pomlouvat konkrétní výrobek. Snažíme se pomoc v orientaci na trhu.


Kontakt

Články zdarma

Jak si vybrat trezor?


průvodce světem trezorů

Kam umístit trezor?


nejčastější umístění

7 závažných chyb!


při používání trezoru

Bezpečnostní třídy


hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?


co uložit do trezoru

Jak si vybrat zámek?


trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně


jak si vybrat?