jinova trezory

Trezory na dlouhé zbraně

Trezory na dlouhé zbaně jsou určeny nejen pro Váš pocit bezpečí, proti zloději, ale hlavně splňují zákonné požadavky pro uložení zbraní. Navíc máte jistotu, že si se zbraněmi nebudou hrát děti nebo si je neodnese zloděj. Jsou tři hlavní důvody, proč si lidé pořizují trezory na dlouhé zbraně:

Splnění zákonných požadavků

zákonné požadavky uložení zbraní

Už nejjednodušší skříně odpovídají na uložení 2 dlouhých zbraní. Na tři a více zbraní je ale již potřeba certifikovaná skříň. Kategorie do 10 ks zbraní (nebo od jedné A zbraně). Kategorie na 20 ks a kategorie na neomezený počet. Uložení podle zákona a nařízení.

Ochrana zbraní před zloději

trezor na zbraně proti krádeži

Ani o ty nejobyčejnější zbraně by jste jistě nechtěli přijít. Natož když ve zbraních budete mít velké hodnoty. Podle toho jak vysokou hodnotu chcete mít v trezoru se vybere bezpečnostní třída. Jedna věc je zákon o uložení, ale cenné zbraně musí být zabezpečeny ještě lépe.

Nedovolená manipulace například dětí

trezor proti dětem a zneužití zbraně

Zbraně mohou být nebezpečené a vy se musíte postarat, aby se k nim nedostal nikdo nepovolaný, rozrušený, pod vlivem, rozlobený nebo třeba duševně slabší. Nejenom zloděj, ale jako první Vás napadne dítě. každý kdo by mohl ublížit sobě nebo ostaním, zbraň prodat nebo poškodit.

Trezory na zbraně - na dlouhé zbraně

Trezory na zbraně jsou určeny k bezpečnému uložení loveckých, starožitných a sportovních zbraní. Zákon rozlišuje kategorie zbraní A, B, C, D. Netřídí je na krátké a dlouhé, když jde o uložení do trezoru. Trezory na dlouhé zbraně splňují zákon (č.119/2002 Sb a po novelizaci č.13/2021 Sb.) a nařízení vlády č. 217/2017 (dříve č.338 > č. 347 > č.503) o technických požadavcích pro zabezpečení přechovávaných zbraní a střeliva. V základním vybavení je zmiňovaná vnitřní schránka, určitý počet držáků na zbraně, vytěráků a například krabičky na vnitřní straně dveří.

Trezory na dlouhé zbraně

Uložení většího množství zbraní

trezor proti dětem

Trezory na 20 kusů zbraní

Nabízené trezory na dlouhé zbraně odpovídají na uložení do 10 kusů zbraní, ať už krátkých nebo dlouhých. Pokud chcete do trezoru uložit zbraně do 20 kusů (20 tisíc kusů střeliva) je možnost koupit trezor v 1. třídě. Nemusíte mít ani více zbraní, když chcete chránit třeba jen jednu zbraň a nějaké další hodnoty. Opět je nejlepší vybrat si trezor na zbraně v 1. bezpečnostní třídě.

Oblíbená výrobní řada NA je určena na uložení vzácných zbraní, více než deseti kusů zbraní a na další cennosti i utajované materiály podle NBÚ. Je to vyšší zabezpečení na dlouhé zbraně.

Trezory na lovecké zbraně

Řeknu Vám to na rovinu, nezajímá nás na co máte zbraně. My pro Vás máme nebo navrhneme vhodný trezor celkem na jakékoli zbraně. Nezajímá nás užití, ale uložení. Samozřejmě podle zákona číslo 119/2002 Sb. (novelizace v roce 2021 zákonem č. 13/2021 Sb.). Dělali jsem už různé úpravy trezorů. Trezory na jednu nebo dvě dlouhé lovecké zbraně a prostorný zbytek s policemi. Trezor s extra větší výškou na odstřelovací pušku. Děláme pro Vás spoustu maličkostí, které Vám umožní používat trezor pohodlněji.

Příslušenství trezoru na zbraně

Trezory na dlouhé zbraně jsou již v základním provedení s příslušenstvím. Takové nejběžnější je vnitřní uzamykatelná schránka. Na přání může bez schránky, schránka jajko trezor třeba i s trezorovým zámkem. Například s kombinačním nebo elektronickým zámkem. V trezoru je také skoro vždy držák vytěráků. Přidáme nějaké krabičky a hodně praktické jsou háčky na klíče.

držák hlavní v trezoru Držáky jednotlivě
a na krabičce
háčky na klíče v trezoru Háčky na klíče
patka pro uložení samopalu v trezoru Patka
pro uložení samopalu
držáky krátkých zbraní na dveřích Držáky krátkých zbraní
na dveřích
držák vytěráků v trezoru Držáky vytěráků
výškově nastavitelná police v trezoru Výškově nastavitelná police
stojánek na krátké zbraně v trezoru Stojánek na krátké zbraně
Krabička na uložení v trezoru Krabička na uložení věcí

Často se uvnitř trezoru na dlouhé zbraně dělají také police na drobnosti nebo šanony. Uvnitř trezoru mohou být krabičky na uložení drobností. Na dveřích nebo uvnitř. Můžeme Vám udělat vnitřní čalounění, pro měkčí uložení zbraně. Jako maličkost se potom může zdát jiný zámek nebo jiná barva. Rozložení uvnitř trezoru na flinty se meze nekladou, můžete mít celkem cokoli. Čím více si ale vymýšlíte, tím více musíte také zaplatit.

Standardní provedení trezoru na dlouhé zbraně

Trezory mají uvnitř vestavbu pro uložení zbraní. Standardem je vnitřní uzamykatelná schránka, držáky hlavní a držáky vytěráků. Držáky hlavní mohou být někdy výškově nastavitelné, někdy jsou pěnové a někdy kovově-plastové. Některé modely mají na dveřích ještě krabičku na drobnosti, některé trezory mají navíc výškově nastavitelné police (často s označením KOMBI).

Trezor s uzamykatelnou schránkou

Trezory na zbraně jsou standardně vybaveny zvlášť uzamykatelnou vnitřní schránkou. Skoro vždy. Na prach, střelivo a jiné drobnosti. Ze zákona schánka být nemnusí. Jen když skladujete bezdýmí prach. Ten má být odděleně podle nařízení. Traduje se, že schránka být musí. Ze dvou důvodů. Protože jsou všechny trezory obvykle schránkou vybavené. Druhý důvod jsou německé normy. Za hranicemi musí mít schránku na uložení nábojů a krátkých zbraní.

vnitřní uzamykatelná schránka

zpět domů

Kontakt

Dlouhé zbraně - přehled

Dlouhé palné zbraně vyžadují držení oběma rukama a bývají často souhrnně označovány jako pušky. Řadí se sem lovecké a sportovní pušky, vojenské útočné pušky a samopaly, nebo kulomety. Pušky lze rozdělit jednoranné, opakovací, samonabíjecí a automatické.

Malorážka

jsou dlouhé střelné zbraně s jednoranným nebo opakovacím mechanismem. Uplatnění najdete při lovu, a jsou populární u fanoušků a sportovních střelců (např. biatlon).

Brokovnice

jsou dostupné ve variantách pro lov a sportovní střelbu, avšak uplatnění nacházejí také u policie a armády. Většina je uzpůsobena pro hromadnou brokovou střelu.

Kulovnice

jsou většinou dlouhé zbraně určené pro střelbu kulovými náboji. Jsou využitelné pro sportovní střelbu a lov, v tomto případě především pro lov spárkaté zvěře.

Perkusní

jsou zbraně, které se nabíjely přes ústí hlavně. Kvůli tomuto specifickému způsobu nabíjení dostaly i synonymický název - předovky.

Vnitřní uzamykatelná schránka

Schránka je v trezorech na zbraně velice častá. Výrobci jí nabízejí v základním provedení a uživatelé jí chtějí. U skříní na dlouhé zbraně je téměř vždy jako standardní provedení. Nemusí ale být, není uvedená nikdě v zákoně ani normách. Zbraně a střelivo je možné ukládat v trezorech bez schránky. Schránku potřebujete na oddělené uložení výbušnin, střelného prachu, například při přebíjení munice.

německé trezory  Třeba Německo má schránku povinně v trezoru na zbraně.

Články zdarma

průvodce světem trezorů
nejčastější umístění
při používání trezoru
hlavní údaj při koupi trezoru
co uložit do trezoru
trezorové zámky
jak si vybrat?