1. České muzeum trezorů®

Muzeum trezorů je v současné době zavřené pro veřejnost.

Bylo založeno v červnu roku 1995 a postupně v něm zůstávají jen trezory výrobců z území České republiky. Ve svých sbírkách uchovává několik kusů trezorů již repasovaných do originální podoby a mnoho v původním stavu. Vystavena je sbírka ozdobných krytů zámků, rozet. Následuje sbírka štítků s označením výrobců trezorů. Sbírka dětských hraček v podobě trezoru a například unikátní sbírka šuplíků z bankovních schránek. Expozice je doplněna o vykradené trezory, historické elektro přístroje, zlatnické stroje, bezpečnostní kufry, ale také o trezory ze zkoušek ohnivzdornosti a zkoušek odolnosti proti zloději.

Majitel muzea p. Vladimír Nýdl na sebe vzal nelehký úkol udělat průřez výrobou trezorů z minulých let. Je to obtížná a nikdy nekončící práce, protože výrobci v minulosti neměli takové technické prostředky jako dnes, a proto se vyrábělo třeba jen několik kusů za rok. I přes možnosti tehdejší výroby jsou to trezory velmi solidního provedení, velmi vkusně zdobené a na svojí dobu bezpečné proti vloupání.

Trezory do sbírky přicházejí většinou poškozené, nekompletní a proto se musejí náročně renovovat. Hlavní dvě renovované části jsou zámková technika a originální fládrování. Zámky u historických trezorů jsou i dnes na velmi vysoké úrovni bezpečnosti, jen nejsou certifikované. Původní fládr se nezachovává, pouze ve výjimečných případech a to ve špatném stavu po zásahu "domácích lakýrníků". Proto se trezory zbavují mnoha vrstev barvy až na plech a následně se po vykytování provádí profesionální fládrování podle původního originálního.