jinova trezory

Trezory do zdi

stěnový trezor do zdi ST 14


Všechny trezory podle svého umístění by se dali rozdělit na trezory do zdi, trezory nábytkové a volně stojící. Pak je ještě pár okrajových umístění, jako jsou například trezory do podlahy, trezorové dveře nebo komorové trezory, které tak úplně nezapadají do hlavních kategorií. Z toho vyplývá, že jsou trezory do zdi jednou z hlavních kategorií a používají se velice často. Vyrábí se také modelová řada trezorů do zdi s malou hloubkou.

Trezory do zdi a bezpečnost

Trezory do zdi se vyrábějí ve všech bezpečnostních třídách. Můžete se setkat se sejfy do zdi se základní bezpečností. Ty jsou například jen jednoplášťové. Nejbezpečnější se vyrábí trezory do zdi ve II. třídě. Kdyby jste chtěli III. třídu, bohužel na trhu není. Pořád můžete zazdít i trezor, který nabízíme jako volně stojící ve III. bezpečnostní třídě. Očas si klienti zazdívají nábytkové a volně stojící trezory do zdi.

Velikost trezorů do zdi

Trezory do zdi se dělají od úplně malých, do kterých dáte peněženku, pasy nebo svazek bankovek. Nabídka je ale široká a můžete mít také skříň na mnoho šanonů, na dlouhé zbraně apod. Trezor do zdi může mít celkem libovolný rozměr. Často se dělá na zakázku právě hloubka. Dělají se extra hluboké třeba do prostoru pod schody. Častější problém je tenká stěna. Pak se vyrábí s menší hloubkou. Ve standardní nabídce se označují "K" jako krátký a bez příplatku je několik velikostí.

trezory do zdi ve třídě Z2

Sejfy do zdi ve třídě Z2

Sejfy do zdi jsou jednoplášťové schránky z masivního železa, které dobře poslouží na hodnoty okolo 30 tisíc korun, velice vhodné jsou na krátkou zbraň nebo například smlouvy, dokumenty a sbírky. Velké plus v bezpečnosti je správná volba míst, kde by to zloděj nečekal, neviděl.

  • Na uložení hodnot okolo 30 až 60 tisíc korun
  • Uložení zbraní v počtu do 10 kusů
  • Pro utajované dokumenty "typ 1B" podle NBÚ
trezory do zdi v 1. třídě

Trezory do zdi v 1. bezpečnostní třídě

Trezory do zdi v 1. bezpečnostní třídě jsou bezkonkurenčně nejprodávanější. Velice orientačně lze říct, že slouží pro uložení hodnot okolo 100 - 300 tisíc korun. Mohou také sloužit pro uložení zbraní v počtu do 20 kusů.

  • Na uložení hodnot běžně od 300 do 500 tisíc korun
  • Uložení zbraní v počtu do 20 kusů
  • Pro utajované dokumenty "typ 3 - Tajné" podle NBÚ
trezory do zdi v 2. třídě

Trezory do zdi ve 2. bezpečnostní třídě

Pokud chcete vyšší bezpečnost a přesto trezor do zdi, máte jasnou volbu - trezory do zdi ve 2. bezpečnostní třídě, vyšší třída již na trhu není, nevyrábí se. Trezory ve II. bezpečnostní třídě jsou vhodné pro zlatníky a pro střední podniky. Více o trezorech ve II. třídě

  • Na uložení hodnot okolo 700 tisíc korun (až do 3 milionů)
  • Uložení zbraní v počtu do 20 kusů
  • Pro utajované dokumenty "typ 4 - Přísně tajné" podle NBÚ
trezory do zdi ve 3. třídě

Trezory do zdi ve 3. bezpečnostní třídě

Takové trezory do zdi ve 3. bezpečnostní třídě na trhu určitě nenajdete. Zkrátka okolní beton nemůže dostatečně ochránit trezor ve zdi, aby splnil náročné podmínky 3. třídy. Možnost pro Vás přesto je. Můžete si zazdít trezor volně stojící ve 3. třídě. V nabídce máme trezory NS, které jsou již od malých velikostí. Trezor můžeme upravit pro lepší zazdění.

ikona trezor do podlahy

Trezory do podlahy, podlahové trezory

Trezory do podlahy svým názvem jasně ukazují k čemu jsou určené. Zazdít trezor do podlahy je možná ještě o krůček bezpečnější než trezor ve zdi. Zloděj by trezor v podlaze nečekal. Na druhou stranu najít místo v podlaze na trezor je obtížnější. Muselo by se s tím počítat již při výstavbě a takové vhodné místo si plánovat. Pozdější otvor v podlaze by mohl narušit izolace. Podlahové trezory jsou přesto zajímavou volbou.

zpět | domů

Návod na zazdění trezoru

U trezorů do zdi se část jejich zabezpečení vytváří až na místě instalace. Při montáži se zabetonují do předepsané vrstvy betonu. Norma říká pro výrobní řadu SS vrstvu 60 mm. Pro výrobní řady ST a STR je to vrstva 100 mm. Na všechny strany, tedy i dozadu. Kvalitní beton si můžete vylepšit o železné výztuže, spojit beton s okolní zdí. Podrobný návod je součástí při zakoupení trezoru.

Zazdívání trezorů

Stěny trezoru jsou tvořené předepsanou vrstvou betonu. Na všechny strany a tedy i dozadu. Připravíte nebo najdete stavební otvor. Do něj se postaví vodorovně trezor. Okolo se napěchuje beton. Ten je ještě možné posílit o železo a tím vše spojit s okolní stěnou.

Kontakt

Články zdarma

průvodce světem trezorů
nejčastější umístění
při používání trezoru
hlavní údaj při koupi trezoru
co uložit do trezoru
trezorové zámky
jak si vybrat?