jinova trezory

Smrt Jacka Daniela trezorem

trezor který zabil Jack Daniela

Jak Jack nakopnul trezor

Život a smrt Jack Daniela je i dnes po více než sto šedesáti letech zajímavý příběh. Za tu jiskru může právě Jackova kontroverzní osoba a jeho velký odkaz v podobě značkového alkoholu. Jeho pravé jméno znělo Jasper „Jack“ Newton Daniel, ale dnes ho každý zná právě z etikety slavné whisky. Narodil se někdy v roce 1846 v Tennessee. Neví se přesné datum, ale to je teprve první zajímavost z jeho životopisu.

Legenda Jack

Jeho přesný životopis se nezná a tak je vždy několik verzí, příběhů a vysvětlení z jeho života. Třeba i tím je jeho osud zajímavý a nabalují se na něj různé historky. Často se ale vypráví, že už v šesti letech měl větší neshody s nevlastní matkou. Mezi devíti sourozenci mu bylo těsno. Byl nejmladším z tolika dětí a jako odstrkovaný benjamínek se musel nejvíce snažit. Díky neshodám se nastěhoval k sousedovi Danu Callovi. K rodinému příteli, pastorovi, který měl i palírnu. Tohle pravda být musí, protože tady začala jeho kariéra výrobce alkoholu. Jen to nemuselo být už v šesti letech. Luteránský kazatel Dan pálil whisky ve své palírně a tomuto umění se mladý Jack naučil od jednoho z otroků, kteří pro Dana sloužili. Dan Call se nakonec rozhodl dát přednost církvi. Jack palírnu převzal v pouhých třinácti letech. Co se o něm ví ze soukromého života je, že vedl dosti bouřlivý život. Také by se dal označit jako sukničkář a nikdy se neoženil. Vedl svou milovanou palírnu a těšil se veselému společenskému životu. Dodnes patří značka Jack Daniel´s mezi nejprodávanější whisky na světě.
historický trezor, který zabil Jack Daniela

Smrt kvůli trezoru

Nejzajímavější příběh z jeho života je také ten nejsmutnější. Všichni známe dnes jednu z nejprodávanějších whisky na světě. I v době jeho života se jednalo o prosperující firmu. Není tedy divné, že potřeboval pro své podnikání trezor. Nechal si ve své palírně postavit trezor na tu dobu běžný. Žádný zázrak, na nějakou tu hotovost a důležité dokumenty. Nikoho by asi nenapadlo, že se mu právě trezor stane osudným. Příběh se stal jednoho rána v roce 1911. Přišel brzy ráno do práce a nemohl si vzpomenout na správná čísla k trezoru. Povahu měl prchlivou nebo výbušnou jak chcete. Když neměl koho se na číselnou kombinaci zeptat, vztekle do něj kopl. Byl to v té době běžný trezor, ale kovový trezor a s větší hmotností. Stačilo to k tomu, aby si ošklivě poranil palec. Nejprve jen pokulhával a něvěnoval tomu pozornost. Potom se mu do něj dostala infekce a nebylo to hezké. Nebylo zdravotnictví na takové úrovni jako dnes. Následkem tohoto zranění byla otrava krve na kterou Jack Daniel později zemřel. Podle jedné reklamy z r. 2006 je ponaučení z tohoto příběhu jasné: Nikdy nechoď do práce příliš brzy! Pohřben byl na lynchburském hřbitově, který leží nedaleko palírny. U hrobu jsou postaveny židle, které tam prý byly postaveny pro truchlící paničky. Svou palírnu odkázal svým dvěma synovcům.

zpět | domů

Jack Daniel

trezor jack dniel whisky

Kontakt

Články zdarma

průvodce světem trezorů
nejčastější umístění
při používání trezoru
hlavní údaj při koupi trezoru
co uložit do trezoru
trezorové zámky
jak si vybrat?