Vykrádání trezorů

Trezor napadený zlodějem - Vykradený trezor

Vykrádání trezorů je stařičké stejně jako historie samotných trezorů. Je to nekonečná a mnohaletá válka mezi výrobci trezorů a zloději. Postupem času přináší nová doba technologie a nástroje. Na jedné straně nástroje pro snadnější vykradení trezoru a na straně druhé nové technologie a materiály použité při výrobě trezoru.

Nástroje k vykrádání trezorů

Je to asi tak, že čím je větší odborník tím způsobí na trezoru menší násilí. Nějaký drban bude potřebovat velké násilí. Na obyčejnou kasičku z hobby marketu můžete potřebovat jen šroubovák nebo kladivo. Na opravdové trezory to stačit nebude. Trezory v základní bezpečnosti bude potřeba překonat například palicí, vetší dláto nebo krumpáč a jednoduché elektrické nástroje. Na bezpečnější trezory půjde odborník s vrtačkou. Náhodný zloděj si u Vás v garáži vezme úhlovou brusku.

Trezory vyšších tříd už jsou příliš velkým oříškem pro obyčejného zloděje. Náhodný zloděj by potřeboval hodně času a těžší nástroje. Odborník bude potřebovat hodně speciálních nástrojů: magnetickou vrtačku, high-endové vrtáky a například kameru z optických vláken.

Trezory jsou napadány nejčastěji v kancelářích výrobních i nevýrobních podniků. Zde  pachatelé používají osvědčené - klasické způsoby vniknutí do objektů (páčení, rozbití skleněných   výplní oken či dveří, rozlamování vložek FAB) a následně napadají zde umístěný trezor (trhání,  pálení, řezání, použití shodných klíčů, paklíčů, Hobsův hák apod). Taktéž dochází k vytržení  trezoru z uchycení a pachatelé jej pak odváží mimo místo činu, kde trezor následně po  mechanickém poškození otevřou. Tyto trezory jsou pak průběžně nalézány odhozené v rybnících  lesních porostech (např. st. příslušníci Bulharska).

Zpráva o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku za rok 2013 - ředitelství policie

Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.

Aktualizováno říjen 2024

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes