Trezorová panická místnost

Panická místnost

Takovou místnost pro vás můžeme postavit. Někomu stačí trezorové dveře s panickým provedením zámků. To není nějaké přehnaná investice. Někdo si staví místnost úplně novu z cihel. Největší zabezpečení je ale místnost vylitá z železobetonu. Stěny mohou mít různou šířku a také dveře mohou mít vyšší třídu zabezpečení.


Proč si pořídit trezorovou místnost?

  • Trezorová místnost pro cenné věci, sbírky a v případě nouze dočasný úkryt před útočníkem.
  • Dočasný úkryt před útočníkem.
  • Úkryt na delší dobu před útočníkem nebo před nepříznivým počasím.

K čemu je panic room?

Je to bezpečné místo ve Vaší domácnosti, kde můžete zůstat po dobu několika hodin, pokud se například někdo dostane do domu. Panic room a trezorové místnosti jsou stále více populární díky rostoucímu strachu z invaze nechtěného návštěvníka v domě a teroristických útoků. Hrozby jsou reálné , takže je pochopitelné, proč by člověk měl chtít bezpečný prostor. Taková trezorová místnost, ale může být vybavena pro pobyt na několik dní v případě vážnějšího útoku nebo nepříznivého počasí. Velikost vnitřního prostoru je dána počtem osob, které ho budou používat, bez obav o nahromadění vydechovaného CO2.


trezorová místnost na zbrane trezorová místnost panická úkryt trezorová místnost na peníze

Na cennosti a zbraně

Místnost jako úkryt

Místnost univerzální

Klasické trezorové dveře dobře ochrání Vaše cennosti a zbraně. Mají ale v základním provedení hladkou vnitřní stranu. Není tedy možné se uvnitř zamknout, skrýt. Někteří lidé si tvoří trezorové místnosti čistě jen jako úkryt. Mohou to být malé dočasné úkryt. A může to být velký komplex pod budovou, ve kterém je možné pobývat delší dobu.  Častým řešením je místnost, která kombinuje všechny výhody. Běžně slouží jako prostor pro cennosti a zbraně, ale je možné jí využít jako úkryt před násilníkem nebo přírodní pohromou.

Panická místnost

Stěny trezorové místnosti

Trezorová místnost je vlastně krabice s jedním otvorem. Takže na všech stranách by měla být kvalitně opevněna. Asi nebude nejlepší volba dřevostavba, takže se používají pevnější materiály. Trezorové místnosti se staví z cihel, vylévají z betonu a nebo svařují z kovových dílů. Stěnu následně tvoří vrstva několika materiálů. Vždy záleží na konkrétním místě, kde se majitel rozhodne stavět a na jeho požadavcích. Jinak se asi bude navrhovat trezorová místnost při projektování domu a jinak již v hotovém domě nebo například při umístění v prvním podlaží. Nicméně v přízemí je stále nejbezpečnější místo na ochranu před přírodními katastrofami jako jsou hurikány a tornáda. 

Trezorové dveře

V předchozím odstavci jsme si řekli o kvalitním korpusu celé místnosti a teď jsou na řadě trezorové dveře, které jsou asi nejpodstatnější součástí takové místnosti. Trezorové dveře se vyrábí v různých šířkách podle Vašich požadavků (klasicky 60-120cm). Trezorové dveře se vyrábí také v různých bezpečnostních třídách, ale ve většině případů je požadovaná a nejvhodnější I. třída bezpečnosti. Dveře mají pevný rám, který se kvalitně prováže se stěnou místnosti. Do takového rámu se následně osadí trezorové dveře, které blokují do všech stran ocelovými čepy. Takovou montáž trezorových dveří určitě svěřte odborné firmě. I když se montáž může zdát jednoduchá jako u běžných bytových dveří, není tomu tak. Trezorové dveře jsou specifické hlavně svojí hmotností a je třeba je odborně usadit. Panic room jsou navržené k tomu, aby schovaly jejich obyvatele, takže nejlepší ochrana dveří je neviditelný vchod. Například vchod do trezorové místnosti maskovat zrcadlem, obrazem nebo knihovnou na pantech.

Zámky na trezorové dveře

Článek o zámcích na trezorové dveře. V dnešní době se běžně používají tři typy trezorových zámků. V základu a většinou v ceně je zámek na klíč. Za příplatek můžete mít mechanický kombinační číselník, který je snadný na ovládání, nemusíte nosit klíče a nemusíte měnit baterie, jen si pamatujete tři dvojčíslí. Nejpohodlnější, ale za největší příplatek je elektronický zámek, u kterého si připlácíte za pohodlí v podobě velice snadného ovládání volením tajného kódu na klávesnici. Oblíbené jsou také kombinace dvou zámků. V případě Panic room je to se zámky ještě složitější. Když si představíte případ, že se chcete zavřít do trezorové místnosti protože je v domě narušitel. Dveře zámkem otevřete, vstoupíte a musíte zevnitř opět za sebou uzamknout. Pro takové případy se používá jeden elektronický zámek uvnitř dveří a dvě zadávací klávesnice na každé straně trezorových dveří jedna, takže na obou je stejný tajný kód.


Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.

Aktualizováno listopad 2024

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes