Postupem času si budujeme vlastní zázemí pro práce, které bychom museli jinak zadávat externím firmám. Vznikla u nás menší zlatnická dílna pro vlastní potřebu při renovaci trezorů. Pro naše zákazníky to znamená kvalitu práce, za kterou si stojíme a jistě snížení cen. S pravým zlatem jsme ale dělali jednou, když si to klient vyslovně přál. My raději děláme renovaci do původní podoby. Tak jak to dělali naši předkové.
Pozlacení
V dřívějších dobách se mu neučili jen umělci, ale i umělečtí řemeslníci. Umělci zlatili pozadí obrazů a sochy, řemeslníci rámy, nábytkovou řezbu a drobné užitkové předměty. Zlacení či pozlacování je samo o sobě velice komplikované na technologii a náročné na zpracování, proto se také velmi brzy oddělilo a zůstalo až do dnešních dnů samostatnou profesí. Podle provedení a použití materiálů se zlacení dělí na několik naprosto nezaměnitelných druhů.
Způsobů vytvoření zlatého povrchu je několik. Při použití různých technik se vytváří různě barevný, odolný a vypadající povrch. Použitou techniku nejčastěji volíme my, aby byla co možná nejvhodnější pro danou zakázku.
- Pozlacování, což je nalepování velmi tenké zlaté fólie na libovolný povrch.
- Zlacení kovových předmětů, což může být buď:
- zlacení v ohni,
- zlacení plátováním,
- galvanické zlacení,
- zlacení napařováním.