Jedinečná firma SatoshiLabs je česká, ale její hardwarová peněženka Trezor slouží zákazníkům po celém světě, globálně ovlivňuje Bitcoin technologie. Pan Marek Palatinus vymyslel udělátko. Tohle zařízení jménem Trezor, které se snadno ztratí v dlani, ale uvnitř může skrýt neskutečně hodně hodnot. Pro ty, co si ho koupili je trezorem, který jim ochraňuje velké jmění.
Trezor z ocele a betonu u nás ve firmě známe důvěrně. Nejmenší v nabídce, co dokážeme má 9 kg. Vhodný do domácnosti na aktuálních pár bankovek nebo nabídneme trezor s hmotností 100 kg na trochu toho ivestičního kovu a deníček. Známe ale i pořádné 3 tunové kolosy z banky. Dodávali jsme trezorová vrata pro trezorovou místnost z betonu kam je možné zajet vysokozvižným vozíkem pro platinové trubky.
Na první pohled vypadá jako dálkový ovladač od garážových vrat. Na rozdíl od něj je však opatřen USB konektorem pro připojení k počítači. Jde o hardwarovou peněženku na bitcoiny, jejímž smyslem je chránit bohatství složené z jedniček a nul před tou nejčastější hrozbou − kybernetickými útoky, při nichž se útočník zmocní přístupových údajů, a tak účet fakticky ovládne.
https://ekonom.cz/
Ke kryptoměnovému účtu jsou v klíči Trezor uložené přístupové údaje. Údaje prakticky zařízení neopouštějí a izolují, chrání tím před kyberhrozbami. Taková je myšlenka. Každý máme představu o zabezpeční ve světě počítačů, ale asi jen na velice nízké úrovni, abychom nechytli vir. Možná člověk, který chce investovat do kryptoměn je dál. Zjišťuje si základní inforamce ze světa zabezpečení. Ani člověk, který je investor, nemusí rozumět zabezpečení počítače. Zařízení trezor je spíše pro ty, kteří s kryptoměnami teprve začínají, nebo s investováním do jedniček a nul už mají zkušenosti. Kdo asi tak důvěřuje zabezpečení svého počítače na sto procent?
Trezor na citlivé údaje
Jen pro podepisování transakcí se k počítači či telefonu připojuje samotný trezor. Firma SatoshiLabs přitom podobný nápad dokázala zrealizovat jako první na světě a i dnes lze její konkurenty spočítat na prstech jedné ruky.
Trezor v tomto pojetí je hardwarová peněženka, samozřejmě v dnešní nové době exponencionálně populární. Když roste hodnota bitcoinu, bude růst i poptávka po souvisejícím. SatoshiLabs se zařadili po bok společností, které na kryptoměnovém boomu vydělávají nepřímo − výrobou specializovaných počítačů na těžení, vývojem souvisejících programů či provozem burz a směnárny. Poptávka po trezoru je na cenu bitcoinu podle majitelů SatoshiLabs navázaná.
"Vývoj kurzu je jasný determinant a předurčuje naše prodeje," říká Palatinus. "Zajímavé je, že když jde kurz nahoru dvakrát, prodeje jdou nahoru ještě víc, třeba i desetkrát," vysvětluje.