Trezory a pojišťovny

Přinášíme Vám informace o tom jak se pojišťovny staví k otázce trezorů. Je to rozsáhlá problematika a to hlavně z důvodu, že je mnoho pojišťoven. Každá má své vlastní postupy a své podmínky pojištění. Pojišťovny nemají a ani nemohou mít hlubší znalosti trezorů. Na druhé straně je klient, tedy vy a každý má jinou firmu, jiný byt a různě zabezpečený.

pojištění trezoru

Pojistit trezor

Trezor v domácnosti nebo firmě sníží pojistku. Pojištění trezoru je tedy výhodné i při platbě za pojištění. Prvotní náklady na trezor se vrací z nižšího pojištění. Většina pojišťoven přítomnost trezoru v bytě zohledňuje poskytnutou slevou na pojistném. Když si tedy koupíte kvalitní certifikovaný trezor společnosti Jinova.

Jak postupovat při pojištění věcí v trezoru

V praxi to funguje tak, že se obrátíte na vybranou pojišťovnu. Jejich zástupce Vám vypracuje nějakou nabídku a bude na Vás mít požadavky ohledně trezoru. Požadavkům na trezor nemusíte rozumět, stává se, že jim nerozumí ani samotné pojišťovny, protože někdy vymyslí zarážející věci. Tady nastupujeme my. Podle podmínek vypracujeme nabídku na odpovídající trezor nebo řešení Vaší situace. Někdy komunikujeme s pojišťovnou, jejich zástupcem a dohodneme jak bude reálně trezor vypadat.

Pojistné limity do trezoru

Je mnoho pojišťoven na trhu, které si navzájem konkurují. Není proto možné udělat jednu tabulku, kde by bylo přehledně napsáno jak vysoké hodnoty si můžete do jednotlivých trezorů uložit. Stanoveny jsou dle pojistných rizik jednotlivých pojišťoven, a to ve většině ještě úměrně ke způsobu zabezpečení prostor, ve kterých je trezor umístěn. Pro konkrétní limit pojistné úložné hodnoty kontaktujte svoji pojišťovnu.

pojištění trezoru

Česká pojišťovna a trezory

Dojde-li k odcizení věcí krádeží vloupáním, poskytne pojišťovna pojistné plnění podle ostatních ustanovení pojistné smlouvy a těchto podmínek, avšak maximálně do výše limitů, které jsou uvedeny v tabulce, a to v závislosti na způsobu a kvalitě konstrukčních prvků zabezpečení, které pachatel v době pojistné události překonal.

Stupně zabezpečení a limity plnění pro odcizení věcí krádeží vloupáním
Kód Limit plnění soukromý sektor Limit plnění pro firmy Způsob zabezpečení
Z 11 500 tis. 150 tis. Trezor, který splňuje požadavky příslušné normy v bezpečnostní třídě 0 a pokud pachatel také překonal minimálně některý ze stupňů zabezpečení uzamčeného prostoru Z1, Z2 nebo Z3
Z 12 700 tis. 300 tis.

Trezor, který splňuje požadavky příslušné normy minimálně v bezpečnostní třídě I a pokud pachatel také překonal minimálně některý ze stupňů zabezpečení uzamčeného prostoru Z1, Z2 nebo Z3. Vhodné trezory

Z 13 koef. 1,2 500 tis.

Pokud však pachatel také překonal minimálně některý ze stupňů zabezpečení uzamčeného prostoru Z4 až Z10, zvyšuje se limit plnění v trezoru pro příslušnou bezpečnostní třídu koeficientem 1,2 (soukromý sektor).

Z 14 koef. 1,3 koef. 1,2

Jsou-li konstrukční prvky, resp. prostor dále zabezpečeny funkčním systémem EZS, jehož poplachový signál ovládá sirénu s majákem (blikačem), zvyšuje se příslušný limit plnění u stupně zabezpečení Z1 až Z13 koeficientem 1,3 pro soukromý sektor a 1,2 pro firemní sektor.

Z 15 koef. 3 koef. 1,3

Jsou-li konstrukční prvky, resp. prostor dále zabezpečeny funkčním systémem EZS se svodem signálu na PCO, zvyšuje se příslušný limit plnění u stupně zabezpečení Z1 až Z13 koeficientem 3 v soukromém sektoru a 1,3 ve firemním.

Z 16 koef. 4

Jsou-li konstrukční prvky, resp. prostor dále zabezpečeny funkčním systémem EZS se svodem signálu na PCO, zvyšuje se příslušný limit plnění u stupně zabezpečení Z1 až Z14 koeficientem 4,0

ČSOB a trezory

Výše limitů pojistného plnění a způsoby zabezpečení předmětu pojištění proti odcizení.
Kód Limit
plnění
Způsob zabezpečení
OC 3 do 50 tis.

Jsou-li cennosti v době vzniku pojistné události umístěny v uzavřeném prostoru zabezpečeném v rozsahu kódu OM2 a dále jsou uloženy v uzamčené schránce, kterou se rozumí těžký kus nábytku nebo trezorek (pokladnička) připevněný nerozebíratelným způsobem k těžkému kusu nábytku nebo ke zdi či k podlaze. Vhodné sejfy.

OC4 do 300 tis.

Jsou-li cennosti v době vzniku pojistné události umístěny v uzavřeném prostoru zabezpečeném v rozsahu kódu OM2 a dále jsou uloženy v uzamčeném trezoru,Vhodné trezory.

OC 5 nad 300 tis.

Jsou-li cennosti v době vzniku pojistné události umístěny v uzavřeném prostoru zabezpečeném v rozsahu kódu OM3 a dále jsou uloženy v uzamčeném trezoru bezpečnostní třídy 0 dle ČSN 1143-1, ale bezpečnostní třída 0 se v dnešní době příliš nevyrábí a cenově stejně dostupné a výhodnější jsou trezory vyšší třídy I.

Kooperativa a trezory

Výrazně se rozlišuje, jestli se jedná o soukromou osobu nebo o firemní sektor.

Předepsaný způsob zabezpečení cenností pro případ krádeže
Kód Limit
plnění
Způsob zabezpečení
T3 do 100 tis.

Cennosti umístěné ve schránce zhotovené z ocelového plechu o síle nejméně 2mm, která je opatřena zámkem s cylindrickou vložkou nebo dozickým zámkem. Schránka musí být připevněna nerozebiratelným způsobem. Vhodné sejfy.

T4 do 300 tis.

Cennosti umístěny v trezoru - sejfu s více plášťovými dveřmi s uzamykacím rozvorovým mechanizmem, který je ovládán cylindrickou vložkou nebo dozickým zámkem. Trezor s hmotností do 150 kg musí být připevněn nerozebíratelným způsobem k pevnému nábytku, ke stěnám nebo k podlaze apod. Byt musí být zabezpečen nejméně způsobem B4. Vhodné trezory.

T5 nad 300 tis. Individuálně ujednaný způsob zabezpečení. Není-li v pojistné smlouvě ujednán, platí T4.

Societe Generale a trezory

Limity pojistného plnění podle způsobů zabezpečení
Bezpečnostní třída (BT)
trezoru
Stupeň zabezpečení prostoru
Limity plnění
123456
BT 0 (odpovídající produkty)50.000100.000200.000300.000400.000500.000
BT I (odpovídající produkty)100.000200.000300.000500.000800.0001 mil
BT II (odpovídající produkty)200.000400.000500.0001 mil2 mil3 mil
BT III (odpovídající produkty)400.0001 mil2 mil4 mil6 mil8 mil
BT IV (odpovídající produkty)1 mil2 mil4 mil6 mil10 mil15 mil
BT V (odpovídající produkty)2 mil4 mil7 mil10 mil15 mil25 mil
BT VI 4 mil6 mil10 mil15 mil25 mil30 mil

Certifikované trezory?

papír k trezoru

90% našich trezorů jsou certifikované a hodí se také pro pojištění Vašich hodnot. Osobně bych si minimálně vybral trezor v 1. třídě, kvalitně ho ukotvil na místě, kde nebije do očí. Pro zlatníky a střední firmy a například sběratele mincí bychom měli hovořit minimálně o 2. třídě. 3. a vyšší třídy jsou již pro lidi kteří chtějí chránit vyšší hodnoty, know-how, co nakupují investiční zlato a pro podniky na výplaty.

V nabídce ale nejsou jen certifikované trezory. Ve zbývajících 10% nabízených trezorů bez certifikátu na bezpečnostní třídu si můžete vybrat velice zajímavý trezor. Máme skladem necertifikované trezory, které svou bezpečností odpovídají vysokým třídám, ale nemají o tom papír. Takový papír, certifikát potřebujete právě pro pojišťovnu. Když ale chcete opravdu bezpečný trezor, vynechat pojišťovnu, ušetřit za certifikát nabídneme Vám takový trezor. Trezor u kterého se náhodný zloděj otočí, trezor u kterého vybavený zloděj stráví desítky hodin a trezor u kterého se několik hodin zapotí profesionální kasař.