Trezorové dveře ve 2. třídě

trezorové dveře ve II. druhé třídě

Trezorové dveře se dlouhou dobu vyrábějí jen v I. bezpečnostní třídě. Ta je výborná pro domácnosti a na uložení neomezeného počtu zbraní. Co když ale chcete víc? Proto jsme začali vyrábět trezorové dveře 2. bezpečnostní třídě, která je lépe zabezpečená a ochrání vyšší hodnoty. Dělají se také trezorové dveře ve 3. bezpečnostní třídě, ale to už je vysoké zabezpečení a také nákladnější.

Trezorové dveře ve 2. bezpečnostní třídě

nejsou na první pohled tolik odlišné. Hlavní rozdíl není totiž v jejich venkovní konstrukci. Největší rozdíly jsou uvnitř, ve vyšším zabezpečení zámků, pláště a přidaných nástrahách. Vnitřní konstrukce dveří ve II. třídě je pochopitelně odolnější než těch jen v I. třídě. Jsou přidané další prvky pasivní ochrany. Dveře delší dobu odolají napadení zlodějem a lépe odolávají trhavinám a střelným zbraním.

trezor na zlato

Na hodnoty

Nejčastěji se do trezorů ukládají hodnoty. Do II. bezpečnostní třídy je to řádově 500 tisíc až 3 miliony korun. Záleží na dalším zabezpečení prostoru, na lokalitě, na konkrétní pojišťovně, jestli je to ve firmě nebo v domácnosti.

trezor na flash disky

Na utajované materiály

Trezor je certifikovaný na ukládání utajovaných materiálů podle Národního bezpečnostního úřadu. Je do něj tedy možné ukládat doklady nejvyššího stupně "Přísně tajné - typ 4" s hodnocením SS1 = 4 body.

trezor na pistoli

Na zbraně

Trezorové dveře odpovídají podle aktuálního zákona na uložení zbraní 13/2021 Sb. Je to nadstandardní zabezpečení pro zbraně. Podle zákona na neomezený počet zbraní a střeliva.

Montáž trezorových dveří

Trezorové dveře běžně montujeme. Ve II. bezpečnostní třídě je montáž ještě o trochu náročnější. Hlavně kvůli své vyšší hmotnosti. Náročné jsou schody, zatočené schody a úzká místa. Podívejte se na článek, který Vás provede přípravami na montáž trezorových dveří.