Příslušenství trezorů

nastavní trezoru

Vnitřní prostor trezoru je velice variabilní. Vychází vstříc všem přání klienta. Lze kombinovat různé příslušenství, ale můžete si navrhnout i vlastní vnitřní vestavbu podle potřeb. Pochopitelně, čím více si člověk vymýšlí, tím je to nákladnější.

Police v trezoru

Bezkonkurenčně nejčastěji jsou uvnitř trezoru police. V menších a jednoplášťových jsou v pevné pozici, vyjmutelné. Jinak jsou většinou výškov nastavitelné. Polici je možné i později dokoupit. Většinou jsou kovové a zcela výjimečně dřevěné nebo skleněné.

V pevné pozici

výškově stavitelná police trezoru

Jednodušší a hlavně jednoplášťové sejfy mají police v pevné výšce. Předem dané. Například jedoplášťové sejfy BTA a NS ve třídě Z2. Police je vyjmutelná. Je možné udělat více polic a v libovolné výšce. Nebo třeba uělat dvě pozice pro jednu polici.

Výškově nastavitelná

Výškově stavitelná police trezoru

V základu jsou většinou výškově stavitelné police. Podle velikosti trezoru je počet polic. Většinou na velikost šanonu. Kromě několika málo vyjímek jsou v trezorech police výškově stavitelné a to po asi 25mm. Přestavování se provádí pomocí kovových držáčků, které zapadají do otvorů. Samozřejmě je možné objednat libovolný počet polic.

Posílená police

výškově stavitelná police trezoru

Nosnost běžných polic není měřená. Záleží na provedení police a hlavně na její velikosti. Může to být do 20 kg na jednu polici. V nabídce jsou také posílené police, které unesou 30 nebo dokonce 70 kg. Vše po dohodě.

Vnitřní uzamykatelná schránka

Není v základním vybavení trezorů a většinou je za příplatek. Nejčastěji se umístuje v horní části trezoru, ale na přání libovolně. Schránky se dělají jedno a dvojkřídlé. Možné je také umístit do vnitřního prostoru více schránek a nebo celý prostor zaplnit schránkami. Schránka je jednopláštový sejf chráněný samotným trezorem. Osazena je jednoduším zámkem s jazýčkem, ale může mít i trezorový zámek.

Základní schránka

vnitřní schránka trezoru

Běžně se dělá vnitřní schránka jednoplášťová. S dozickým zámkem na klíč. Je to proti vnitřnímu nepříteli. Dva mají přístu do trezoru a jen jeden do schránky.

Více schránek

tři schránky v trezoru

Hlavně v podnicích, obchodech a státních institucích jsou populární trezory s více schránkami. Mohou být dvě a nebo dvacet v jednom trezoru.

Posílená schránka

trezorová schránka

Takový trezor v trezoru. Schránka může být víceplášťová, může mít trezorový zámek. Může mít sama o sobě certifikát na bezpečnostní třídu a dělají se také vnitřní ohnivzdorné schránky.

Zámky schránek

kombinační zámek na schránce

Klasicky je na jednoplášťové schránce dozický zámek. Může být nahrazen jednoduchým kombinačním číselníkem jako je na cestovních kufrech a nebo jednoduchým elektronickým zámkem. Když máte víceplášťovou schránku, už na ní bude trezorový zámek. Ať už na klíč, číselník nebo elektronický.

Podstavec pod trezor (sokl)

Používá se hlavně v případě, když se nechcete sklánět k obsahu trezoru. Zvyšuje komfort používání. Je vhodný například při použití uvnitř nábytkové skříně a podobně. Podstavec může být vzadu uskočený (druhý obrázek) kvůli vedení sítí, nábytku, podlahám apod. Sokl může také sloužit jako jednodušší sejf (na třetím obrázku). Podstavec může být od 1 cm až třeba po jeden metr. Podstavec se může vyrobit jako součást trezoru nebo volitelně oddělitelný. Je možné trezor ukotvit do podlahy.

zvednutí trezoru
trezor do nábytku
trezor se soklem

Zbraňová zástavba trezoru

V naší nabídce jsou trezory na dlouhé i krátké zbraně již vybavené z výroby, ale vestavbu na zbraně lze umístit do vybraného trezoru.Trezory na dlouhé zbraně jsou prodávané tak, aby odpovídali požadavkům na uložení zbraní. Standardně jsou s vnitřní uzamykatelnou schránkou, mají držáky na hlavně zbraní v několika provedení, krabičky na dveřích na drobnější věci a například držák vytěráků. Více po dohodě.

Lakování trezoru

Trezor můžete mít v jakékoli barvě podle Vašeho výběru a podle vzorníku RAL. Standardně a bez příplatku se trezory stříkají do barvy šedobílá (RAL 7035 a RAL 9002)a do barvy černé (RAL 9005). Pro oživení se například dělají jinak barevné doplňky apod. Mezi speciální možnosti patří několika barevné provedení, metalické laky a nebo například fládrování trezorů (imitace dřeva, kresba dřeva).

Madlo, sklopné madlo

sklopné madlo

Používá se u trezorů kde jsou těžké dveře a usnadňuje jejich otevírání a zavírání. Někdy není za příplatek. Sklopné, otočné madlo se používá také pro pomoc s otevíráním dveří, ale zárověň slouží jako klika pro ovládání rozvorů. Používá se místo kliky a je také menší a proto se používá například u trezorů do zdi, kde se šetří každé místo, aby se například trezor dobře schoval za obraz.

Vnitřní osvětlení trezoru

Do trezoru je možné namontovat vnitřní osvětlení prostoru. To je možné ovládat otevřením dveří nebo na spínač. Při takovém provedení je potřeba trezor zapojit do zásuvky. Méně praktické je osvětlení na baterie.

Výsuvné police

Výsuvné police se dělají jako klasické akorát s možností vytažení police dopředu na teleskopických pojezdech a to až tak, že je police zcela venku. Police mohou být klasické, ale mohou mít například vyšší okraj jako šuplík, který můľe být dále rozdělen mřížkou pro uložení drobnějších cenností nebo datových nosičů. Výsuvné police čato používají například zlatníci na plata.

Vhozová štěrbina, vhoz do trezoru

Vhozy se na trezory dělají od nejjednoduších štěrbin až po certifikované systémy i ve vyšších třídách. Jednoduchá štěrbina lze udělat na všech trezorech, bohužel tímto zásahem do konstrukce trezor ztrácí certifikát na bezpečnostní třídu. Vhoz děláme také skrz zeď a obsluha se nedostane vůbec k trezoru. Vhoz může být uvnitř trezoru, kdy samotná vhozová štěrbina je přístupná až po otevření dveří trezoru.

Háčky na klíče v trezoru

Jedná se o vestavbu do trezorů. Jako příslušensví jsou věšáčky třeba jen na dveřích nebo na vnitřní stěně, ale mohou také zabírat celý vnitřní prostor na deskách, které jsou výsuvné na teleskolických pojezdech a vyjíždí až ven z trezoru. Ceny jsou různé podle velikosti trezorů a podle množství háčků na klíče. Nejčastěji se používají pro klíčové hospodářství nebo na autoklíče. Vzdálenosti háčků a řad háčků jsou velice variabilní.

Trezory na hodinky

Váš nový trezor přizpůsobíme na hodinky. Může být uvnitř polstrovaný, může mít měkké police a může být vybaven kolotoči na hodinky. Vnitřní prostor trezoru může odpovídat skříňce na watch winders/kolotoče.

Trezory na šperky

Vnitřní prostor je pro Vás velice variabilní a můžete si ho navrhnout podle požadavků. Pro zlatníky děláme výsuvná plata, která se vysouvají až před trezor. Mohou být polstrována filcem, sametem. Pro domácí použití se dělají šperkovnice s šuplíky opět vyložené filcem. Na dveřích mohou být věšáčky na náhredlníky a podobně...

Panty trezoru na levé straně

Trezory se standardně dělají s panty na pravé straně, ale někdy poměry na místě vyžadují otevírání dveří na druhou stranu. Samozřejmě je to možné, ale za příplatek. Stejně tak lze otevírat vnitřní schránka na druhou stranu (pravé dveře mají panty na pravé straně, když zepředu koukáme na trezor). Není to pravidlo, ale trezory s vnitřními panty se otevítají ca. do 90° a trezory s venkovními panty do 180°.

Zlaté kování, zámky trezoru

Některé doplňky na trezory se dají objednat ve zlatém provedení. Při vhodném výběru odstínu barvy celého trezoru to vypadá luxusně. Například na černém trezoru. Ve zlatém provedení se dělají standardně zámky a štíty s klikou.

Závěsné registry na složky

Jedná se vnitřní příslušenství, které lze instalovat volitelně do jakéhokoli trezoru. Služí pro ukládání standardních velikostí závěsných složek. Rozměr lze udělat na přání. Podle vnitřního prostoru uvnitř trezoru i několik nad sebou. Mohou být napevno a nebo výsuvné až ven před trezor na teleskopických pojezdech s kvalitními ložisky.

Historická podoba moderního trezoru

Váš moderní certifikovaný trezor umíme ozdobit a nalakovat tak, aby působil dojmem historického. Může mít imitace historických ozdob, nebesa, zdobené zlaté prvky a povrch, který působí jako dřevo - fládrováním.

Přestavovací klíč trezoru (klička, aktivátor)

Přestavovací klíče se používájí pro nastavení nové kombinace u mechanických kombinačních zámků. Musíte znát původní kombinaci a musíte mít otevřené dveře, takže přestavovaací klíč může být klidně uvnitř trezoru, například přilepen na dveřích apod. Podle výrobce zámku se používá určitý typ kličky.

Roznášecí podesta trezoru(rozvažovací)

Trezory jsou specifické svou hmotností, která někdy může být v rozporu s vyjádřením statika. Pokud mají Vaše podlahy určitou nosnost můžeme pod trezor vyrobit roznášecí podestu, která hmotnost trezoru přenese na větší plochu podlahy a tak splní požadavky statikova posudku.

Vnitřní polstrování trezoru

Na přání zákazníka, pro vyšší komfort při používání děláme vnitřní polstrování trezoru. Jedná se o příplatkové příslušenství, ale velice pozvedne vnitřní prostor trezoru, který je následně velice vhodný na uložení šperků, zbraní, sbírek známek nebo mincí. Vnitřní vyložení prostoru může být v celém trezoru nebo jen v části a to nejčastěji na policích. Používají se různé materiály, provedení a barva materiálu.

Trezorový filtr

Trezorový filtr slouží k předávání cenných věcí, kdy není vhodné, aby se obsluha setkávala. Trezor má dvoje dveře.