Nábytkový trezor NTR 4

Trezor NTR 4 je jeden z nejprodávanějších trezorů vůbec. Je tedy prověřený samotnými klienty.

bezpečnosntí třída trezoru

Trezor NTR 4
na cennosti

Ukládání cenností je asi první co Vás napadne. Je to pravda, trezor NTR 8 je určený na uložení hodnot od 100 tisíc. Když máte ještě další zabezpečení tak se tato úložná částka ještě zvedá až do 1 milionu. To už je třeba když máte ozbrojenou ostrahu :) Co do trezoru?

bezpečnosntí třída trezoru

Trezor NTR
na utajované dokumenty

Trezor je také certifikován na uložení utajovaných dokumentů. Certifikát na stupeň "Tajné - typ 3" vydal Národní bezpečnostní úřad. Při tvorbě bezpečnostních projektů má trezor bodovou hodnotu SS1 = 3 body a zámek SS2 = 2 body, ale ty je možné ještě zvýšit.

bezpečnosntí třída trezoru

Trezor NTR 4
na zbraně

Do trezoru je možné ukládat zbraně a skrýt je tak před dětmi a ochránit před zlodějem. Podle zákona číslo č. 13/2021 Sb. (před novelizací č. 119/2002 Sb.) o zbraních můžete do trezoru uložit až 20 kusů zbraní a 20 tisíc kusů střeliva. Jaké jsou kategorie trezorů na zbraně řeší také příslušné Nařízení vlády č. 217/2017 Sb.

Konstrukce trezoru NTR 4

Trezory NTR jsou víceplášťové, proto odolávají různým nástrojům případného zloděje a taky odolají menším požárům. Dveře jsou navíc chráněné ještě lépe, to pro případ, že by někdo napadal přímo trezorový zámek. Například manganové a kalené desky je takřka nemožné vrtat běžnými vrtáky. Dveře u trezorů NTR mají skryté vnitřní panty, které nepřekážejí. Dovolují otevřít dveře na 90° což je výhodné právě pro uložení do nábytku. Také svými rozměry jsou vhodné právě do nábytku. Standardně mají dva kotevní otvory do podlahy a dva do zad.

Certifikáty a použití trezoru NTR 4

certifikovaný trezor

Trezor má certifikát na I. bezpečnostní třídu od státem akreditované zkušebny. Je tedy vhodný na uložení cenností.

Také Národní bezpečnostní úřad trezor NTR certifikoval. Je do něj možné ukládat utajované materiály stupně "tajné - typ 3". Jeho bodová hodnota je SS1=3 body a SS2=2 body.

Příslušenství trezoru NTR 4

Police

V základním provedení máte uvnitř trezoru dvě police, které je možné výškově nastavovat nebo i úplně vyjmout. Vnitřní prostor trezoru je vhodný na uložení šanonů. Například jedna řada šanonů a nad nimi ještě dvě police. K trezoru jsou tedy dodávané dvě police, ale je možné dokoupit i libovolný počet.

police trezoru
schránka v trezoru

Vnitřní uzamykatelná schránka

Jedna z nejčastějších úprav na trezoru je právě montáž vnitřní uzamykatelné schránky. V drtivé většině se montuje při výrobě trezoru do horní části. Její výška je standardně nastavená na 15 cm, ale je možné udělat i s libovolnou výškou. Je možné do trezoru umístit schránku u dna, dvě schránky nebo například tři schránky přes celou vnitřní výšku.

Barevné provedení trezoru

Trezor můžete mít v jedné z pěti nebo i v kombinaci dvou barev. Jedna barva na korpus a druhá na dveřích. To už je podle Vašeho uvážení. Když je trezor skladem nejčastěji je to ve dvoubarevném provedení: břidlicově šedý korpus a vínové dveře.

Kotevní otvory

Trezor NTR 4 je velice dobře připravený na kotvení již v základu. Je vybaven dvěma kotevními otvory do podlahy a dvěma do zad. To je velice výhodné. Když máte například topení v podlaze, kotvíte do zad. Když máte za trezorem příčku, kotvíte do podlahy apod. Více o kotvení.

Na přání je možné udělat i více kotevních otvorů. Třeba také otvor do boku. Kotevní otvor si nemůže udělat klient sám později. Jednak má otvor své certifikované parametry a také by bylo obtížné provrtat plášť.

Vhazovací štěrbina a šuplík

Trezor NTR 4 je možné upravit tak, aby do něj bylo možné vhazovat i když jsou dveře bezpečně zamčené. Takové řešení je oblíbené na benzínových pumpách a podnikových pokladnách. Udělat štěrbinu do trezoru není úplně jednoduché jak se zdá. Musí se ochránit tak, aby někdo nevytáhl zpět vhozenou obálku s bankovkami. Certifikované a tedy kvalitnější řešení je vhazovací šuplík. Otevřete šuplík, vložíte do něj obálku a když zavřete, propadne dovnitř. S takovýmto mechanizmem je trezor NTR 4 certifikovaný do I. bezpečnostní třídy. Je tedy možné ho pojistit.

depositní trezor s vhozem

Doprava a služby

Doručení trezoru paletovou službou

doprava trezorů

Všechny naše trezory je možné poslat balíkovou službou. Nehledě na jejich hmotnost. Dopravce Vám trezor přiveze. Nestěhují trezory až na místo. V podmínkách mají, že složí za první uzamykatelné dveře za pomoci adresáta. Když Vám to přijde jako náročné, doručíme trezor jinam. Například na adresu vybrané stěhovací firmy, která pak přijede a nastěhuje. Nejvýhodnější jsou samozřejmě naše služby:

Doprava firmou Jinova

Máme vlastní dopravu, což je nejvýhodnější. I když je to nákladnější než balíková služba, je to pro Vás nejjednodušší. V domluvený termín přijede naše anonymní dodávka. Zaměstnanci také nejsou označení. Nedělají tak žádné divadlo sousedům. Navíc máme naučené postupy a jedinečné stroje.

Stěhování trezoru NTR 4

Léty vyškolení zaměstnanci Vám nastěhují trezor až na místo. Rychle například pomocí pásového tanku a bez škod. Ukotví na požadovaném místě a předají. Stěhování trezorů děláme několikrát v týdnu. Běžně do 800 kg a máme na kontě také 3 tisíce kilo.

Kotvení trezoru NTR 4

Samotné kotvení trezoru je středně obtížné. Můžeme Vám trezor ukotvit my na libovolném místě když Vám ho dovezeme. Druhá možnost je, že si kotvení obstaráte sami. Kotvit může šikovný řemeslník nebo i klient sám. K trezoru je dodávaný návod na kotvení. Norma říká, že trezor do 1.000 kg být ukotvený musí. Není tam řečeno jakým způsobem. Takže když je kvalitně udělané kotvení jen na jednom místě, je to odpovídající. Kvalitní kotvení by mělo odpovídat síle 50 kN. Proto je lepší raději kotvit na dvou místech. Nejlepší je samozřejmě využít co nejvíce kotevních otvorů.