Střípky z naší práce

novinky ze světa trezorů

Naší prací jsou čistě jen trezory. Většinou je to nudná práce kdy prodáváme pořád stejné krabice. Každý den je ale nějaké zpestření kdy je klient náročný a vymyslí něco netradičního. Ať je to v konstrukci trezoru, v příslušenství a nebo ve službách. O několik zajímavých akcí se s Vámi podělíme:

Nábytkový trezor určený pro zazdění

Klient si našel v domě úzký stavební otvor a oslovil nás s nápadem tam dostat zazdívací trezor nebo sejf SS. Zazdívací trezory nemají chráněné stěny a ty se vytvoří vrstvou betonu. Taková vrstva, ale zmenší celkovou šířku. Přišli jsme tedy s návrhem na nábytkový sejf NS, který se upravý pro zazdění. Vzadu zahnutí proti vytažení z betonu a vepředu rámeček, který zakryje volič kombinačního číselníku. Je to nákladnější mít trezor na zakázku, ale zase je to přesně to co chcete bez kompromisů.

Bankomat 1.000 kg po schodech

Při stěhování bankomatu je to úplně jiná práce než při stěhování trezoru. Takové bankomaty mohou mít i 1.300 kg. Konkrétně tady se stěhovalo tisíc kilo. Jiné je stěhování třeba proto, že se bankomat musí stěhovat jen nastojato, nesmí se naklonit. Potom je nepříjemné, že samotný už tak těžký trezor je obalený křehkou elektronikou a měkkými plechy, které se samozřejmě nesmí poškodit. Každé stěhování je náročné, ale extrém je když klient chce bankomat uprostřed schodů do výklenku.

Výroba extra trezorového klíče

Při renovaci celého trezoru je významnou částí renovace samotného zámku nebo zámků. Někdy se ale poštěstí a zámky jsou opravdu zajímavé. Někdy jsou to píchací klíče, které se otáčejí po spirále, někdy jsou to modernější klíče, které ale mají zuby na 4 strany. Konkrétně klíč na obrázku není top v těch zajímavých, ale jeho kopírování je opravdu náročné. Má na sobě jemný zářez a jeho zuby jsou netradičně tvarované.

výroba trezorového klíče

Výstava Pragoalarm 2005

Trezory se největší výstavy bezpečnostních technologií zúčastňují pravidelně. Vždy jen v zastoupení silného výrobce trezorů Jinova s r.o. Stejně tak tomu bylo i v roce 2005. V tomto roce byla expozice zaměřená na ohnivzdorné trezory. Trezory skaldem bylo také potřeba na výstavu nastěhovat. Celý soubor vystavených trezorů má něco okolo 8.000 kilogramů.

Renovace trezorových dveří

Když máte kvalitní trezorové dveře budou sloužit dlouhou řadu let. I tak se stane že po nějakém čase budou potřebovat servisní zásah. Na obrázcích vidíte historické trezorové dveře, pro které je ale stáří spíš výhodou. Jsou velice kvalitní a bezpečné. Klient se rozhodl zachovat stávající trezorové zámky a proto jsme je renovovali. Z pohledu bezpečnosti je ale vhodné namontovat moderní certifikovaný zámek.

Výstava Hodiny a klenoty 2005

V roce 2005 proběhla jedna z největších výstav hodin, klenotů a šperků. Na takové výstavě nesmí chybět trezory jako obaly na všechny ty vzácné šperky. Jako domácí trezor na plesové kolekce a vzácné hodinky nebo v obchodě se zlatem. V naší expozici jsme představili historické trezory a na druhé straně novinky za rok 2005.